czwartek, 21 lutego 2019

Ostatnia sobota lutego - 23.02.

15:30 KINO ABC  ZAKOCHANA BEZ PAMIĘCI  reż. Sylvie Testud                   (97’)
17:30 DKF „16”  SNY WĘDROWNYCH PTAKÓW  reż.C. Gallego, C. Guerra   (125’)


ZAKOCHANA BEZ PAMIĘCI Belgia/Francja/Luksemburg 2012 reż. Sylvie Testud obsada: Juliette Binoche, Mathieu Kassovitz, Aure Atika



Jak to jest, obudzić się i nie wiedzieć, gdzie się jest ani jak się tam znaleźliśmy? Brzmi znajomo? Przypomina trudny poranek po dobrej imprezie? Tak poczuła się pewnego dnia Marie, gdy otworzyła oczy i zorientowała się, że spędziła noc w zupełnie obcym mieszkaniu. Wieczór wcześniej świętowała swoje 29 urodziny. Tak się jej przynajmniej wydawało… Marie doznaje prawdziwego szoku, gdy okazuje się, że spała znacznie dłużej niż jej się wydawało…

Choć film Sylvie Testud oparty jest na zgranym pomyśle, jednak przedstawiony jest w zupełnie inny, nie hollywoodzki sposób. Akcja toczy się wolniej, wszystkie zdania bohaterów są przemyślane, nic nie jest powiedziane niepotrzebnie. W dodatku film niesie ważne przesłanie, że nigdy nie jest za późno, by coś w życiu naprawić.

SNY WĘDROWNYCH PTAKÓW Kolumbia/Meksyk/ Niemcy 2018 reż.C. Gallego, C. Guerra obsada: Natalia Reyes, Carmina Martinez, Jose Acosta



 „Sny wędrownych ptaków” to zachwycająca wizualnie opowieść o początkach kolumbijskiego handlu narkotykowego.  Akcja rozgrywa się na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku na odległym i wietrznym pustkowiu na granicy kraju. Miejscowa rodzinie z plemienia Wayúu angażuje się w niezwykle dochodowe zajęcie, jakim była wtedy sprzedaż marihuany amerykańskim hippisom. Gdy zachłanność i namiętność ścierają się z honorem, rozpoczyna się wojna wyniszczająca klany. Życie członków rodziny Wayúu, ich kultura oraz tradycje przodków są w niebezpieczeństwie. Chciwość i rywalizacja między gangami stawiają pod znakiem zapytania tradycyjne wartości przekazane przez przodków.
"Jeden z najoryginalniejszych filmów sezonu. Połączenie „Ojca chrzestnego” i sensacyjnych dramatów o handlu narkotykami z mitologiczno-etnograficzną wyprawą w głąb plemiennego świata wartości oraz pradawnych obyczajów". 
                                                          pięciogwiazdkowa recenzja w tygodniku "Polityka".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz